შინაგან საქმეთა სამინისტროს სხვადასხვა დანაყოფის თანამშრომლების "COVID-19"-ის საწინააღმდეგო მასობრივი ვაქცინაციის პროცესი, ქვეყანაში კორონავირუსის გავრცელების პრევენციის მიზნით, მთელი ქვეყნის მასშტაბით კვლავ აქტიურად მიმდინარეობს.
მასობრივი აცრის პროცესი ინტენსიურად გრძელდება როგორც დედაქალაქში, ასევე, რეგიონებში არსებულ იმუნიზაციის ცენტრებში.
"თბილისის ზღვის პლაზაში" გახსნილ იმუნიზაციის ცენტრში ამჯერად შინაგან საქმეთა სამინისტროს დაცვის პოლიციის, საპატრულო პოლიციისა და განსაკუთრებულ დავალებათა დეპარტამენტების თანამშრომლებს ჩაუტარდათ ვაქცინაცია.
თბილისსა და რეგიონებში, იმუნიზაციის ცენტრებში მოწყობილია ვაქცინაციის კაბინეტები, რომლებიც შესაბამისი სამედიცინო საშუალებებით არის აღჭურვილი, რაც უზრუნველყოფს ვაქცინაციის პროცესის და მისი შემდგომი პერიოდის მეთვალყურეობის უსაფრთხო გარემოში ჩატარებას.
ამ ეტაპზე, სამინისტროს თანამშრომლების 70%-მდე უკვე აცრილია, მათ შორის უმეტესობა სრულად ვაქცინირებულია.

In order to prevent the spread of coronavirus throughout the country, the process of mass vaccination of employees of various units of the Ministry of Internal Affairs against "COVID-19" is actively in progress.
The process of mass vaccination is actively in progress both in the capital and the immunization centers located in various regions of the country.
This time, the staff of the Security Police, Patrol Police and Special Tasks Departments of the Ministry of Internal Affairs have been vaccinated at the Immunization Center of Tbilisi Sea Plaza.
In Tbilisi as well as in the regions of the country, Immunization centers in Tbilisi and the regions are equipped with vaccination rooms with appropriate medical facilities, which ensures that the vaccination process and its follow-up period are carried out in a safe environment.
Employees of the Ministry of Internal Affairs have the opportunity to be vaccinated with Pfizer, Sinovac or Sinopharm vaccines any day of the week without prior registration.